Balony z helem – jak używać żelu uszczelniającego do nich?

Posted on

Balony z helem

Balony z helem

Jeżeli chcemy, by wypełnione helem baloniki posłużyły nam przez długi czas, zaopatrzyć należy się w produkt o nazwie Hi-Float. Jest to sztuczny, płynny roztwór wysychający we wnętrzu produktu, tworząc specjalną powłoką, która zatrzymuje hel w balonie. Jego zastosowanie jest w stanie przedłużyć czas unoszenia się w powietrzu baloników lateksowych nawet 25-krotnie (dotyczy to przechowywania ich w pomieszczeniach zamkniętych, z odpowiednią temperaturą). Co jeszcze warto wiedzieć przed zakupem takiego produktu? Jak dokładnie należy go stosować? Odpowiedź – poniżej.Po kilku godzinach od nadmuchania produktu, jakimi są balony z helem, Hi-Float wyschnie, co sprawi, że w przypadku pęknięcia gadżetu nie będziemy mieli do czynienia z rozpryśnięciem się żelu. Mimo że jest on nietoksyczny, w wilgotnej postaci zbliżony jest nieco do kleju na kopertach, a co za tym idzie – może powodować uszkodzenia w sytuacji, gdy pozostawi się go na powierzchni takiej, jak chociażby ściany. W związku z tym, zaleca się nadmuchanie baloników i trzymanie ich z dala od wspomnianych powyżej powierzchni przez kilka godzin po nadmuchaniu. Jeżeli nie jest to możliwe, należy zabezpieczyć najbliższy obszar zagrożony zabrudzeniem.

Napełniając balony z helem, zaleca się korzystanie z okularów ochronnych. Pozwoli to uniknąć kontaktu żelu z oczami. Jeżeli mimo to produkt dostanie się do nich, zaleca się przemywanie ich przez kilka minut zimną wodą. Gdy podrażnienie utrzymywać będzie się prze dłuższy czas, niezbędna będzie wizyta u lekarza.

Jak krok po kroku używać żelu do wyrobów, jakimi są Balony z helem? W pierwszej kolejności umieszczamy pompkę w butelce i dokręcamy nakrętkę. Następnie, obracamy jej górną część w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, co zaskutkuje odblokowaniem dyszy. Przy pierwszym użyciu należy przytrzymać pojemnik nad pompką i nacisnąć kilkukrotnie aż do momentu wypłynięcia żelu. Umieszczamy pompkę w szyjce balonu najgłębiej, jak jest to możliwe i aplikujemy żel do wnętrza balonika.

Tags: , ,